Біологи виявили бактерію, яка може жити в космосі

Біологи виявили бактерію, яка може жити в космосі
03.04.2019 22:05
shadow

Біологи російського Державного університету в Томську виявили бактерію, яка мешкає в підземних водах на великій глибині без сонячного світла і кисню. Пошуками такого мікроорганізму займалися дослідники більше 10 років.


Про це повідомляє «Сибір Реаліі».


Бактерия, выделенная томскими учеными


Вчені знайшли бактерію у підземних водах термального джерела, розташованого в Верхнекетському районі Томської області. Її назвали Desulforudis audaxviator, що означає «сміливий мандрівник».


Бактерія живе під землею в повній самоті – в пробах не було слідів інших ДНК. Як вважають вчені, її існування підтверджує можливість життя в космосі, наприклад, на Марсі.


Генетичні сліди бактерії встановили вчені в США більше 10 років тому в шахтних водах золоторудного родовища в Південній Африці. Пізніше її сліди знаходили в США і Фінляндії. Відбір проб проводився на глибині від 1,5 до 3 кілометрів. Раніше вважалося, що життя там, за відсутності кисню і сонячного світла, неможлива.


Як встановили мікробіологи, найбільше енергії бактерія отримує від звичної їжі – водню, але вона практично всеїдна, оскільки в лабораторних умовах харчувалася цукром, спиртом і багатьом іншим.


Поки невідомо, як бактерія виявилася в підземних водоймах, які геологічно колись не стикалися. Ще однією дивовижною особливістю бактерії є відсутність мутацій. Геном зразка, виділений в Томській області, виявився практично ідентичний ДНК бактерії, знайденої в Південній Африці.Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/04/04/biology_vyyavyly_kosmichnu_bakteriyu_foto_1544153”

Оставить комментарий